پیام فرستادن
TaiMi(Shenzhen) electronics technology Co.,ltd
محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار >
اخبار شرکت در مورد اصل کار اندازه گیری اولتراسونیک
مناسبت ها
مخاطب
مخاطب: Ms. Cherry liu
فکس: 86
اکنون تماس بگیرید
به ما ایمیل بزنید

اصل کار اندازه گیری اولتراسونیک

2023-06-07
Latest company news about اصل کار اندازه گیری اولتراسونیک

الف.بنیاد نظری

ارتفاع سنج اولتراسونیک بر اساس اصل بازتاب توسعه داده شده است. هنگام ارسال سیگنال پالس، تایمر داخلی گیرنده فعال می شود و هنگامی که گیرنده سیگنال منعکس شده را دریافت می کند متوقف می شود.با محاسبه طول موج و زمانی که حسگر صرف دریافت سیگنال بازتابی می کند، فاصله سنسور و جسم که در این حالت زمین است، اندازه گیری می شود.

مفهوم طراحی:

ارتفاع سنج اولتراسونیک از دو ماژول تشکیل شده است: ماژول سنجش فاصله و ماژول نمایش داده. در میان آنها، ماژول نمایش داده ها شامل بخش های فشاری است: تایمر، صفحه نمایش و پردازشگر داده.

فاصله توسط سنسور اولتراسونیک اندازه گیری می شود.فاصله زمانی اندازه‌گیری‌شده بین ارسال و دریافت سیگنال را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند، که بیشتر توسط پوشش‌دهنده A/D دریافت و منتقل می‌شود.یک صفحه نمایش نتیجه را نشان می دهد.


ب.ساختار سیستم

ارتفاع سنج اولتراسونیک یک سیستم کنترل میکروکنترلر است و از مدار انتشار اولتراسوند و مدار دریافت تشکیل شده است.مدار انتشار از مدار و مبدل واقع در درگاه خروجی مدار تشعشع ساخته شده است.مدار دریافت اولتراسوند از مبدل، مدار اسنابر و مدار یکپارچه گیرنده تشکیل شده است.

سنسور اولتراسونیک سنسوری است که مطابق با خواص اولتراسوند ساخته شده است.با استفاده از اولتراسوند به عنوان یک ابزار اندازه گیری، باید هم انتشار و هم دریافت امواج داشته باشد و برای انجام این کار به یک سنسور نیاز است.سنسور اولتراسونیک از سرامیک پیزوالتریک ساخته شده است که هم می تواند اولتراسوند را منتشر کند و هم دریافت کند.

جزء اصلی حسگر اولتراسونیک، شرکت سرامیکی پیزوالکتریک در داخل بدنه فلزی یا پلاستیکی آن است.پارامترهای اصلی عملکرد آن فرکانس کاری، حساسیت و دمای کار است.


ج. امیتر اولتراسوند

به منظور تحقیق و استفاده از سونوگرافی، افراد طیف وسیعی از امواج اولتراسوند را طراحی و تولید کرده اند.آنها را می توان به دو نوع تقسیم کرد: انتشار الکتریکی و انتشار مکانیکی.روش الکتریکی رایج تر است. و اصل کار آن را می توان در ویکی پدیا یافت.